Proponowane Trasy Wodne

cropped PhotoCollage

Dlaczego Czarter na Jezioraku ?

Decydując się na wynajem jachtu motorowego na Jezioraku nasi klienci otrzymują szansę na zwiedzanie ogromnego obszaru tej częsci Polski za sprawą sieci kanałów, systemów śluz , pochylni i innych budowli hydrotechnicznych . W zależności od czasu jaki mamy do dyspozycji możemy zaproponować w trakcie czarteru z Jezioraka trasy 7- dniowe oraz 14- dniowe . Oczywiście zaletą lokalizacji Iławy czyli miasta z którego rozpoczynamy rejs jest to że w związku z połączeniem kanałami z Wisłą i Zatoką Gdańską – długość rejsu ograniczona jest tylko i wyłącznie początkiem i końcem sezonu żeglugowego .

Trasa 7- dniowa : Jeziorak i jego wyspy

Trasa 7- dniowa : Iława – Jeziorak . Jezioro Jeziorak jest najdłuższym jeziorem w Polsce , liczy 27 km długości , ukształtowanie jeziora i bardzo urozmaicona linia brzegowa pełna zatoczek oraz 16 wysp pozwala cieszyć się przez cały tydzień pięknem przyrody, nikt przez ten czas nie będzie się nudził . Wzdłuż brzego Jezioraka rozsiane są przystanie i Mariny wyposażone w niezbędną infrastrukturę które zapewnią schronienie i zaspokoją wszystkie potrzeby załogi . Nad Jeziorakiem zlokalizowane są trzy Ekomariny ( w Iławie, Siemianach, Zalewie ) położone na początku w połowie oraz na końcu Jezioraka w których za symboliczną opłatą możemy zrzucić nieczystości i uzupełnić czystą wodę . Oczywiście nie zapominamy o innych przystaniach w Iławie , Makowie , Siemianach czy Zalewie , w każdej z tych miejscowości mamy świetne reastauracje w których możemy zjeść świerzy posiłek oraz sklepy w których możemy zrobić zakupy . Dla miłośników natury rajem będą wyspy rozsiana na całej długości akwenu , można na nich rozpalić ognisko , grilla i miło spędzić wieczór samemu lub z innymi żeglarzami . Jeziorak jest również rajem dla wędkarzy , stosunkowo niewielka głębokość jeziora , ciepłe wody sprawiają że jest naturalnym tarliskiem wielu gatunków ryb , głównie Sandacza , Szczupaka i Okonia . Obok portu ,, Pod Omegą ” w Iławie która jest portem macierzystym naszej jednostki znajduje się wodna stacja paliw w której możemy uzupełnić paliwo . W 2012 roku jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu nowych cudów Polski. Rejs 7- dniowy po Jezioraku polecamy tym którzy zaczynają przygodę z dużymi jachtami motorowodnymi typu houseboat gdyż pływanie na tak dużym i ciekawym akwenie pozwoli początkującym żeglarzom nabrać pewnosci siebie oraz umiejętności które przydadzą się podczas pózniejszych dalszych eksploracji tras wodnych Pomorskiego Szlaku Żeglarskiego .

płynie houseboat po Jezioraku czarterowany lub wynajmowany jacht motorowy w Iławie

Trasa 7 -dniowa: Jeziorak- Stare Jabłonki – Jeziorak

Trasa 7- dniowa ( 130 km w obie strony ) : Iława-Jeziorak- Kanał Iławski- Śluza Miłomłyn- Śluza Zielona – Jezioro Drwęckie- Ostróda- Śluza Ostróda – Jezioro Pauzeńskie- Śluza Mała Ruś – Kanał Szeląski – Jezioro Szeląg Duży – Tunel pod drogą nr 16 – Jezioro Szeląg Mały – Powrót na Jeziorak .

Jest to bez wątpienia nasza ulubiona trasa i wizytówka North Sailor Czarter , trasa która obfituje w dużą ilość budowli hydrotechnicznych , niezywkle ciekawa i gwarantująca maksymalną satysfakcję z 7- dniowego czarteru . Wypływając z Jezioraka kierujemy się Kanałem Iławskim mijając dwie Bramy Bezpieczeństwa , Akweduktem Nad Jeziorem Karnickim do miejscowości Miłomłyn skąd Śluzą Miłomłyn przeprawiamy się na Kanał Elbląski i płynąc dalej wpływamy na Jezioro Drwęckie . Nad Jeziorem Drwęckim położona jest Ostróda , możemy tutaj zrobić postój w którejś przystani lub na wyspie . Z Ostródy przeprawiając się Śluzą Ostróda płynąc dalej Drwęcą wpływamy na jezioro Pauzeńskie z którego wplywamy na Kanał Szeląski . Na kanale Szeląskim mamy najwęższą śluzę na całym Kanale Elbląskim ( w którego skłąd wchodzi Kanał Szeląski ) 319 cm szerokości. Z Kanału Szeląskiego wpływamy na Jezioro Szeląg Duży a dalej Tunelem pod drogą nr 16 na Jezioro Szeląg Mały które jest ukoronowaniem tego przepięknego szlaku .

Trasa 7 dniowa : Jeziorak-Pochylnie-Elbląg-Zalew Wiślany-Jeziorak

Trasa z Iławy do Zalewu Wiślanego ( 230 km w obie strony ) to trasa wyjątkowa , trasa która jest pomnikiem historii i dowodem na to że determinacja człowieka potrafi ujarzmić siły natury i zmusić je do służby ludzkości .

Wypływając z Jezioraka kierujemy się Kanałem Iławskim do miejscowości Miłomłyn gdzie wpływamy na właściwy Kanał Elbląski . Plynąc z Miłomłyna w kierunku Elbląga dopłyniemy do systemu pięciu pochylni które przewiozą nas lądem pokonując łącznie różnicę poziomów wynoszących prawie 100 metrów . Dalsza trasa wiedzie przez Rezerwat Jezioro Drużno a następnie miasto Elbląg . Z Elbląga docieramy nad Zalew Wiślany i tutaj te osoby które posiadają patent motorowodny mogą popłynąć dalej natomiast ci którzy go nie mają muszą zawrócić gdyż Zalew Wiślany uznany jest jako Wewnętrzny Obszar Morski . Trasa z Iławy nad Zalew Wiślany to wyjątkowo ciekawy i piekny szlak, szlak który łączy jedyne w swoim rodzajy budowle hydrotechniczne z dziewiczą przyrodą , ciszą i spokojem . Trasę tą polecamy wszytkim tym którzy mają dość tłoku Wielkich Jezior Mazurskich .

Trasa 14 dniowa : Jeziorak – Pętla Żuławska – Gdańsk – Jeziorak

Bez wątpienia jest to najpiękniejszy szlak wodny w Polsce i jeden z najpięknięszych w Europie . W skład tej drogi wodnej wchodzi Jezioro Jeziorak , Kanał Iławski , Kanał Elbląski , Wisła, Martwa Wisła, Szkarpawa, Wisła Królewiecka, Nogat i Wisła Śmiała. Liczba budowli hydrotechnicznych która jest na trasie sprawia że podróż jest niezwykle ciekawa i ekscytująca , mijamy wiele pochylni i śluz zaś nfrastruktura którą mamy do dyspozycji sprawia że szlak ten śmiało może konkurować o miano najlepszego pod tym względem w Polsce . Wybierając się w ten rejs warto zaopatrzyć się rowery ( które również mamy w ofercie ) gdyż płynąc bedziemy mijać tereny historyczne które naprawdę warto zwiedzić . Największą atrakcją którą mijamy jest z pewnością Zamek w Malborku który jest największą ceglaną budowla na świecie i świadectwem burzliwej historii naszego kraju . Zamek w Malborku to nie jedyne atrakcje historyczne na szlaku , niemal co krok mijamy pozostałości po holenderskich osadnikach – Mennonitach: domy podcieniowe i wiatraki . Żyławy są niezwykłe i urzekające , gwarantujemy że przygoda którą przeżyjecie zapadnie wam w sercu na całe życie .